Podróże Missio Musica

Podróże Missio Musica

W końcu listopada oboje z Jurkiem, Basią i Piotrem polecieliśmy do Norwegii na zaplanowane wcześniej koncerty i koncerciki. Naszymi partnerami i gospodarzami była polsko-norweska rodzina Bogusia z Nielsem we współpracy z inną rodziną: Osmundem i Krysią. Te dwa małżeństwa zdołały zapewnić nam miejsca do usługiwania muzyką w kilkunastu miejscach, okolicach miejsca zamieszkania, Eisvoll. Znajdowaliśmy się więc co dzień prawie w innym miejscu i tak były to: Kościół w Dall, gdzie miała miejsce duża uroczystość 50 lecia Bogusi. Na przyjęcie z koncertem przybyli w liczbie 50 osób wieloletni przyjaciele rodziny, krewni i członkowie różnych wspólnot. Była to piękna i niezapomniana uroczystość przepełniona wdzięcznością Panu za lata Jubilatki i jej rodziny, spędzone w błogosławieństwie. Wśród innych, bardzo ciekawych miejsc naszych koncertów znalazły się Zbór Nigeryjski, Kościół Zielonoświątkowy, Szkoła Biblijna, i bardzo ciekawe, bo najnowocześniejsze w Europie Centrum Szkoleniowe dla Osób Niewidzących. Gościliśmy również w Zborze, który bardzo aktywnie wspiera polskie miasteczka i wsie wysyłając misjonarzy i pomoc charytatywną głównie w okolice Kamienia Pomorskiego i Tuczna. Dowiedzieliśmy się, że pomoc ta odbywa się nieprzerwanie od wielu już lat, o czym dotąd nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy. 

Koncert w Kłodzku

Koncert w Kłodzku

W czwartek podzieliliśmy się muzyką i Słowem ku chwale naszego Boga w domu modlitwy zboru Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej w Kłodzku. Na ten koncert przybyło więcej osób niż w dniu poprzednim. Nasz skład również był powiększony o tych, którzy dołączyli do nas od środowego wieczoru. Pieśni więc brzmiały jeszcze pełniej, a ich treści poruszały serca słuchających Dobrą Nowiną. Jako ostatni utwór odśpiewaliśmy wspólnie z wszystkimi hymn "Święty, święty, święty, Boże niezmierzony". Usługę zakończyliśmy wspólną modlitwą, a każdy kto poczuł się dotknięty mocą Ducha Świętego mógł jeszcze porozmawiać z braćmi starszymi i wspólnie się modlić. Wierzymy, że działał przez nas sam Pan Jezus, w którego imieniu się tam zebraliśmy. Chwała Bogu!

„Soli Deo Gloria” w Bielsku Białej

„Soli Deo Gloria” w Bielsku Białej

Tym razem przesłanie Ewangelii wraz z programem muzycznym z cyklu „Soli Deo Gloria” zaprezentowanym przez solistów, chór oraz orkiestrę miało miejsce na południu Polski, w Bielsku Białej.

Rzadko dane nam jest występować w otoczeniu polskich gór. Plan prób jednak był tak napięty, że musiała nam pozostać jedynie tego świadomość.

Ku Tobie Boże mój

Płyta, którą oddajemy w Wasze ręce jest kontynuacją albumu „Przy mnie stój” i powstała w wyniku poruszenia, jakie w sercach wielu osób wzbudziły i nadal wzbudzają tradycyjne hymny chrześcijańskie. Mamy nadzieję, że symfoniczno-chóralna oprawa pomoże wydobyć ich muzyczne piękno, a głęboka treść ukoi serca słuchaczy.

Święto Reformacji

Święto Reformacji

W dniach 22 i 23 pażdziernika odbyły się koncerty z okazji zbliżającego się święta reformacji w Ozorkowie (Sobota, 22 X) oraz w Zgierzu ( 23 X, niedziela). Wystąpił zespół kameralny Missio Musica w składzie : kwintet smyczkowy, dwa flety, obój fagot, trąbka, organy oraz śpiew solowy – Jerzy Dajuk i Jolanta Nowosielska.

Muzycy którzy współpracowali w ramach Missio Musica to Studenci Akademii Muzycznych, członkowie filharmonii, pedagodzy oraz osoby działające w wielu innych stowarzyszeniach i organizacjach muzycznych.