Koncert w Kościele Baptystów

Koncert w Kościele Baptystów

Jeden z pierwszych zimnych dni października, sobota, śpieszę na próbę i koncert Missio Musica w Kościele Baptystów przy ul. Waliców w Warszawie. Okazja to szczególnie uroczysta, bo społeczność celebruje dwa ważne wydarzenia: rocznicę chrztu i rocznicę powstania społeczności. Skład niewielki, ale za to wyborowy – nad wszystkimi opiekę sprawuje Jurek Dajuk i Janusz Sałaciński.

Rozpoczynamy próbę, na początku ustalamy program, kolejność wykonywanych pieśni, drukujemy brakujące nuty. Panuje miły rozgardiasz, cieszymy się, że po długim niewidzeniu, mamy możliwość spotkać się, porozmawiać, wspólnie się modlić i uwielbiać Boga.

Koncert w Gdańsku

Koncert w Gdańsku

8 do 10 kwietnia wybrano na termin ewangelizacji, którą z udziałem Jurka i Przyjaciół zorganizował Kościół Baptystów przy Dąbrowskiego w Gdańsku. Do głoszenia Słowa zaproszono Henryka - naszego wieloletniego przyjaciela prowadzącego Zbór w Chojnicach, stolarza, konserwatora zabytkowych mebli, męża i ojca dziewięciorga dzieci... Henryk z wielką swobodą, a niekiedy humorem mówił o człowieku, który jest istotą niepotrzebującą edukacji w dziedzinie " jak grzeszyć", ma tę wiedzę na wyposażeniu. Dopiero Jezus, Jego potężne Słowo oświeca i uwalnia od jego przygniatającego ciężaru.

Koncert w jadłodajni

Koncert w jadłodajni

10-osobowym składem usługujemy w jadłodajni dla bezdomnych na warszawskim Mokotowie. Miejsce bardzo skromne, wypełnione ludźmi, na twarzach których maluje się ich przeszłość i styl życia. Zjedli śniadanie i wyczekują, obserwują nas rozkładających sprzęt, ubranych na galowo, nie pasujących nieco do tego miejsca. Wyczuwam mimo to ich pozytywne nastawienie. My też jesteśmy pozytywnie nastawieni. Wiemy, jak cenny jest dla Boga każdy z nich.

Kilka minut przed jedenastą serdecznie wita nas i przedstawia Pani Dyrektor Magdalena Hozer.

Koncert w Lubartowie

Koncert w Lubartowie

W dniach 23-27 lutego 2011 zrobiliśmy małą trasę z muzyką żydowską: Lubartów, Radzyń, Włodawa, Terespol, Lublin w kameralnym składzie: Jurek i Gosia Dajuk, Judyta Stypułkowska, Danusia i ja. Furorę zrobiliśmy szczególnie w Lubartowie w Domu Kultury, gdzie na widowni byli przedstawiciele władz miejskich i w Radzyniu, w auli Szkoły Muzycznej, również z udziałem przedstawicieli władz, pełna sala, bardzo spontaniczny i ciepły odbiór. Po koncertach relacje ukazały się w lokalnej prasie, w Lubartowie byliśmy w TV kablowej. W obu miejscach zapraszają nas na kolejne koncerty z większym składem muzyków. W Zakładzie Karnym we Włodawie koncert odbył się niewielkiej w świetlicy, osadzeni byli poruszeni naszą usługą.

Koncerty w więzieniach

Łupków, Moszczaniec, Uherce Mineralne i Sanok. Co łączy te cztery podbeskidzkie miejscowości? W każdej z nich znajduje się więzienie. Kary odbywają w nich mężczyźni, skazani za rozmaite przestępstwa. Niektórzy są już na tzw. wylocie, inni dopiero czekają na rozprawę i swój pierwszy wyrok.