Spotkanie w Hradku

Relacje > Joanna Ejzenberg

Spotkanie w Hradku

W dniach 14-21 sierpnia 2016 r. wraz z przyjaciółmi Missio Musica zagościliśmy po raz kolejny w czeskim Hradku. To był wspaniały czas, nie tylko wypoczynku, ale i pracy.

Przez niemal tydzień przygotowywaliśmy się do 2 koncertów ewangelizacyjnych - w Katowicach i w Hradku. Mogliśmy zaprezentować nowe utwory z właśnie powstającej płyty Kasi Kiklewicz. Tym bardziej cieszymy się z tego faktu, gdyż płyta ta jest objęta patronatem Missio Musica.

Oba koncerty były bardzo dobrze przyjęte. Wierzymy, że teksty pełne Boga przemawiały do serc słuchaczy.

Oprócz prób, znalazł się oczywiście czas na różnorodną formę integracji, nie tylko pomiędzy sobą, ale i z naszymi czeskimi przyjaciółmi. Mieliśmy wspólne warsztaty kulinarne, czego owocem była wspaniała czeska kolacja z deserem. Były wycieczki w góry oraz spotkania o tematyce historycznej. Mogliśmy usłyszeć bardzo ciekawą historię powstania zboru w Hradku, ale także przypomnieć sobie postacie M. Lutra i innych ludzi, mających wpływ na naszą chrześcijańską teraźniejszość. Nie zabrakło czasu na wspólnotową i indywidualną modlitwę, rozmowy, spotkania… Nieraz kładliśmy się spać po północy, ale nikt nie narzekał na zmęczenie…

Tydzień minął zbyt szybko! Czynimy już plany, aby za rok spotkać się znów.

Udostępnij ten artykuł:

Skomentuj

Komentujesz jako Gość.