Współpraca z kościołami

Główny nurt działalności „Missio Musica” to koncerty, których celem jest przekazywanie treści Ewangelii poprzez muzykę, bliską nam z racji zamiłowania oraz wykonywanego zawodu. Jednak to nie muzyka stanowi główny cel i motywację naszego zaangażowania, ale pragnienie dzielenia się wiarą, która jest w naszych sercach. Chrystus jest dla nas najwyższą wartością. Nasze życie, myśli i pragnienia chcemy zawsze Jemu poświęcać. Koncerty odbywają się najczęściej w oparciu o pracę organizacyjną lokalnych kościołów. Chcemy być pomocą dla ich pracy, służąc w miarę naszych możliwości oraz ich oczekiwań. Unikając przesadnego podkreślania roli muzyki i nierzadko gwiazdorskiej otoczki z nią związanej, pragniemy być blisko potrzeb kościoła. Nasi muzycy są członkami różnych wyznań chrześcijańskich. Postrzegamy to jako symboliczny i rzeczywisty akt jedności między chrześcijanami. Występujemy razem jednomyślnie deklarując, że taka jedność jest możliwa. Dlatego właśnie naszą ofertę kierujemy do różnych kościołów i wyznań, których istotnym obszarem działalności jest praca ewangelizacyjna. Szanujemy ich odrębność i różnorodność, staramy się zawsze szukać tego, co łączy i pomagać w prowadzeniu ich posługi.

Od kilku lat pracujemy również w dziedzinie nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem roli muzyki w kościele. W ośrodku Ostróda Camp kilkakrotnie miały miejsce prowadzone przez nas warsztaty, podczas których obok zajęć praktycznych z instrumentu, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów, odbywały się spotkania nauczające. Poruszane tematy obejmują zagadnienia z historii muzyki kościelnej na przestrzeni wieków, omówienie głównych nurtów w muzyce chrześcijańskiej, porady praktyczne dla zespołów prowadzących śpiew w kościele, a także możliwe zagrożenia dla duchowego aspektu służby.

Zachęcamy zatem przywódców kościołów i zborów to współpracy! Jesteśmy gotowi zagrać koncert w Waszym mieście czy wiosce. Ponieważ formuła naszej pracy jest bardzo elastyczna, możemy przyjechać zarówno dużym zespołem trzydziestoosobowym jak i małą kilkuosobową grupą. Nasza działalność nie jest komercyjna, poświęcamy na nią swój wolny czas: weekendy, urlopy, wakacje nie pobierając wynagrodzenia. Na koszty organizacji koncertu składają się zwrot wydatków poniesionych na podróż oraz opłata na działalność organizacyjną Stowarzyszenia. Szczegóły można omówić z osobą zajmującą się organizacją koncertów.

Chcielibyśmy, aby nauczanie na temat muzyki w kościele docierało do zainteresowanych osób nie tylko podczas corocznych warsztatów w Ostródzie. Stąd właśnie zrodziła się idea, aby zaoferować lokalnym zborom i kościołom wykłady, które mogłyby się odbyć w ich miejscowościach. Trzy lub czteroosobowa grupa złożona z liderów Missio Musica gotowa jest przyjechać i nauczać w Twoim zborze! Warsztaty obejmują zarówno część teoretyczną – wykłady i dyskusje – jak i praktyczne zajęcia z kościelnymi grupami muzycznymi. Organizatorów zawsze zachęcamy do współpracy z innymi zborami, tak aby warsztaty mogły objąć swoim zasięgiem także okoliczne miasta i działające w nich kościoły. W sprawie szczegółów prosimy kontaktować się z osobą odpowiedzialną za nauczanie.

Zapraszamy do współpracy!

Nasze płyty

 • coz to za dziecie
  Cóż to za dziecię
 • czy to nie ty
  Czy to nie ty?
 • jestem
  Jestem
 • ku tobie
  Ku Tobie, Boże mój
 • no cover
  W cieniu skrzydeł Twoich
 • podroz
  Podróż
 • pojde za toba
  Pójdę za Tobą
 • przy mnie
  Przy mnie stój
 • t michalak
  Tomasz Michalak